Teknik Heyet

Teknik Heyet 

Teknik Heyetimiz 2 antrenör ve 1 yardımcı antrenörümüzle haftanın her günü ve tüm yıl çalışmalarını sürdürmektedir. Yakın zamanda İran Milli Takım Antrenörlüğü ve Irak Milli Takım Baş Antrenörlüğünü yapmış Hamed Sayyad Ghanbari’nin de kulübümüze katılımıyla teknik kadromuz daha güçlenmiştir. Gerek alt yapı gerekse ileri seviyede, eskrim sporundaki tüm gelişmeleri takip ederek ve yenilikleri uygulamaya koyarak antrenmanlarımızı düzenliyoruz. 

Birebir Ders Programı (BDP)

Bu sporda, “birebir ders” çok önemli olduğundan; her grup ve klasmanda yer alan sporcularımıza, “Birebir Der Programı” dahilinde her ay mutlaka en az 2 ders veriyoruz. Teknik Heyet, turnuva öncesinde hedeflerimizi titizlikle belirleyip bu doğrultuda çalışmalarımızı yoğunlaştırıyor ve gayretlerini en üst seviyeye çıkarıyor.

Fitness ve Kondisyon

Teknik ve uygulama derslerimizin yanı sıra, bünyemizde yer alan Fitness ve Kondisyon Hocamızla, sporcularımızın sağlıklı ve düzenli bir şekilde güçlenmelerini ve hızlanmalarını sağlıyoruz. Teknik Heyet eskrime özel bir fitness programı (Fencing Specific ExerciseFES) uyguluyor.

Sporcu Takip Programı

Her sporcumuzla, Sporcu Takip Programı dahilinde yakından ilgileniyor ve velilerine düzenli bilgi aktarıyoruz.

Eskrim, fiziksel ve mental bir oyundur; bu oyunda başarılı olmak için hep birlikte çok ama daha çok çalışıyoruz.

Damir Sayfutdinov

Olimpik ve Milli Antrenör
TH Başkanı