Biz Kimiz?

MARMARA ESKRİM SPOR KULÜBÜ

Çocukları eskrim yapan gönüllü veliler tarafından kurulmuştur. Kulübümüz, sadece eskrim faaliyetleri için tahsis edilmiş, Türkiye’deki en donanımlı ve 540 m²’lik alanıyla en geniş eskrim sahalarından biri olan HASAL Spor Kompleksinde (Koşuyolu/Üsküdar) yer alan salonumuz ve yine Üsküdar merkezde Çavuşdere Spor Sarayında 400 m2‘lik salonumuzda faaliyetlerini sürdürmektedir. Yurt içi ve yurt dışında şampiyonluk ve önemli dereceler kazandırmış antrenörlerimizle flöre branşında çalışmalarını yürütmektedir ve bünyesindeki Olimpik ve Milli Sporcuları ile alanında Türkiye’nin en başarılı eskrim kulüplerinden birisidir. Kulüp yönetiminin ve bu işe gönül vermiş velilerinin amacı, eskrim sporuna katılımı sağlamak ve ulusal ve uluslararası arenada ülkemizi ve kulübümüzü başarıyla temsil edecek sporcular yetiştirmek ve bu sporcuların spor yaşamlarında en iyi çalışma ortamını sağlamaktır.

Misyonumuz

Misyonumuz; çocuklarımızın, iyi bir insan ve iyi bir sporcu olarak yetişmelerine katkıda bulunarak; sağlık, eğitim ve disiplin içinde spor yapabilecekleri bir ortam hazırlamak; gelişen ve değişen bilimsel metotlar ışığında başarı ve hedef odaklı sporcular ve sürekli kendini geliştiren, sorgulayan, cesaretli, doğruluktan taviz vermeyen, mücadele isteği ve özgüveni yüksek bireyler yetiştirmektir.

Vizyonumuz

Tüm kısa, orta ve uzun vadeli programlarda; misyonumuza uygun olarak, kulübün kurumsal yapısının inşası, korunması ve geliştirilmesinin yanı sıra; Marmara Eskrim Spor Kulübünün, Türkiye çapında sportif anlamda en başarıl eskrim (flöre) kulüplerinden biri olması; Türkiye Eskrim Federasyonu (TEF) nezdinde bilinen, tanınan, desteklenen ve öncelik atfedilen bir kulüp olması, İstanbul merkezli en cazip, itibarlı ve seçkin eskrim (flöre) kulübü olması; Avrupa Şampiyonası, Dünya Şampiyonası ve Olimpiyatlarda ülkemizin gururla temsil etmesi için sporcular yetiştirilmesiyle, "Türkiye'de flörenin merkezi" olmasıdır.